Nejsnadnější cesta k mobilní aplikaci

7 důvodů proč mít vlastní mobilní aplikaci

1. BÝT LÍDREM NA TRHU

Skutečnost, že mobilní aplikace vás odlišuje nelze podceňovat. Využijte tohoto účinného komunikačního a marketingového nástroje, dokud je ještě vzácný. Dokud si vaši konkurenti neuvědomují jeho důležitost, máte šanci získat díky vlastní mobilní aplikaci velký podíl na trhu. Bez ohledu na to, co prodáváte, můžete získat vedoucí postavení mezi svými konkurenty.

Pouhým dotykem tlačítka, jsou vaši zákazníci schopni vidět vaše produkty a služby. Mobilní aplikace jsou rychlé, snadné a jednoduché na ovládání, to je fakt, který je třeba využít. Tato jednoduchost může dostat angažovanost a věrnost zákazníků na novou úroveň.

V dnešní době jsou mobilní aplikace mezi malými podniky stále vzácné, a tak můžete pořád ještě získat velký náskok před svými konkurenty. Být první ve svém okolí, kdo nabízí mobilní aplikaci pro své zákazníky. Ti budou ohromeni vaším pokrokovým přístupem! Mobilní aplikace je přímé propojení vaší firmy s vašimi klienty. Skutečnost, že je v mobilech každého z nich způsobuje zvýšení loajality k vaší firmě. Jednoduše řečeno, máte je na dosah ruky.

 

mobilní aplikaci jantar

klient AppElis PiZZA PUB JANTÁR

 

2. BUDOVÁNÍ LOAJALITY

Máte věrnostní program? Proč ho v dnešním digitálním světě nesdílet pomocí mobilní aplikace? Můžete tak nabízet odměny za nákupy přes vaši mobilní aplikaci. Jak již bylo zmíněno, více lidí nakupuje přes internet na svých mobilních telefonech než kdy dřív. 

Zákazníci se zajímají o hodnotné produkty a služby. Tolik prodejen nabízí stejné produkty, že je obtížné vybrat si mezi nimi. Mobilní aplikace může pošťouchnout klienty do vašeho obchodu a přeměnit jejich zájem v nákup. Například můžete použít push notifikaci při prohlížení zboží či služeb ve vaší aplikaci.

Mnozí obchodníci pracující s velmi malým marketingovým rozpočtem se  obvykle ptají – „Potřebujeme aplikaci, pokud už máme funkční webové stránky?“ Pravda je taková, že mobilní aplikace doplňují schopnosti internetových stránek. V případě, že webové stránky přilákají nové zákazníky, mobilní aplikace vytváří loajalitu zákazníků a proměňuje snáze jejich zájem. Jak nastavit mobilní marketing věrnostních systému na vaší mobilní aplikaci se dočtete ve článku zde.

mobilni aplikaci meatfly

klient AppElis – MEATFLY

 

3. POSÍLENÍ ZNAČKY

V dnešním konkurenčním světě jsou mobilní aplikace nejlepší nástroj pro lepší viditelnost vaší značky. Povědomí o vaší značce se ohromně zvýší díky mobilní aplikaci. Ve skutečnosti to funguje jako neustálý billboard s vaší značkou. Máte-li mobilní aplikaci se skvělým vzhledem a funkcemi, nic vás nemůže zastavit od zvyšování povědomí o značce.

Přítomnost aplikace na zákazníkově zařízení pomáhá ovlivňovat podvědomě vnímání vaší značky. Toto chování uživatelů může být spojeno s teorii detekčního signálu, která naznačuje, že uživatelé zpracovávají podvědomě i ty reklamy, které před tím ignorovali na určité úrovni v jejich myslích.

Vzhledem k tomu, že logo nebo slogan vaší společnosti jsou viditelné na obrazovkách mobilních přístrojů vašich zákazníků, je prakticky nemožné, aby si vás nevybavili vždy, když potřebují vaše produkty/ služby. Nabízí to také určitou výhodu proti svým konkurentům, kteří pracují s touto obchodní strategii:

  • Značka. Mobilní aplikace je jako billboard s logem vaší společnosti. Design vaší aplikace může vypadat jak chcete; může být elegantní, moderní, funkční, šokující, nebo informativní. Ale to, co opravdu chcete udělat, je vytvořit aplikaci, která má vlastnosti, za něž vaši zákazníci budou rádi, a zároveň bude designově bez chyb.
  • Povědomí. Čím častěji můžete získat zákazníky, aby se věnovali vaší mobilní aplikaci, tím dříve budou mít tendenci koupit váš produkt nebo službu. V reklamě se tomu říká „efektivní frekvence“: je to pravidlo percepce – pokud vidí/ slyší svou značku přibližně 20-krát, pak vás opravdu zaznamenal a zapamatoval.

Ať už je vaše firma nová nebo chcete jen rebranding, můžete zvýšit povědomí o značce pomocí mobilní aplikace. Jednoduše si nechte vytvořit mobilní aplikaci se sympatickými prvky a designem a ohromte s ní své publikum. S tímto vám AppElis pomůže bez počátečních investic, pouze za měsíční poplatek. Místo toho, abyste utráceli peníze za drahé billboardy, pronajměte si funkční a designovou aplikaci. 

 

 

Ikona mobilní aplikace může fungovat jako inovativní reklamní banner.

 

 

4. ZVÝŠENÍ VISIBILITY

Průměrný člověk stráví více než čtyři hodiny na mobilním telefonu denně. Skutečnost, že lidé v těchto dnech tráví více času na telefonu, než na počítačích je pro podniky ideální, za předpokladu, že upraví svůj marketingový plán, tak aby téhle příležitosti využily.

Lidé mají svá mobilní zařízení neustále ve svých dlaních nebo v kapsách. Rádi je používají při čekání na autobusové zastávce, jízdě do práce a z práce, a dokonce i při sledování televize ve večerních hodinách. To vše jsou vhodné chvíle pro odeslání push notifikace potenciálním klientům.

mobilni aplikaci voderady

klient AppElis NC VODERADY

5. ZLEPŠENÍ KOMUNIKACE 

Firmy používají aplikace pro zlepšení procesů a zvýšení dostupnosti pro své zákazníky. Není pochyb o tom, že mobilní aplikace jsou tím nejcennějším nástrojem v dnešním konkurenčním obchodním světě. Poskytněte svým zákazníkům možnost spojit se s Vaší společností napříč různými mobilními zařízeními. Dáte jim tak přístup k Vaší firmě kdykoli a odkudkoli (i když jsou na cestách). 

Vaši zákazníci mohou využít přístup k vašim produktům/službám kdykoliv chtějí, a zároveň v reálném čase. To platí zejména v případě, že nemáte linku, která je k dispozici 24/7. Vaše aplikace může obsahovat zákaznický servis, na který se zákazník může obrátit ve dne i v noci.

Bez ohledu na to, zda se zabýváte prodejem květin či lázeňskými službami, vaši zákazníci potřebují mít možnost vás kontaktovat. Mít messaging (nebo help desk) funkci v rámci vaší aplikace významně zjednoduší komunikaci mezi vámi a zákazníkem.

Obchod je především o důvěře a na to je třeba myslet při hledání nejlepšího způsobu, jak povzbudit více zákazníků k více nákupům. Chcete-li zvýšit míru nákupů vašich zákazníků, měli byste jim poskytnout takové pohodlí a jistotu, aby nechtěli nakupovat nikde jinde.

mobilni aplikaci tiptravel

klient AppElis Tiptravel

6. ZVÝŠENÍ TRŽEB
Mobilní aplikace se schopností vyřizování objednávek mohou snadno poskytnout další příjem, vedle prodejů na vašich webových stránkách a nebo v kamenném obchodu. Možností je ale více. Další příjem můžete získat také zavedením poplatků uživatelům aplikace při přechodu na prémiovou verzi nebo zobrazováním reklamy ve vaší mobilní aplikaci, pokud jste mediální společnost.

Mobilní aplikace dopomáhají ke zvýšení prodeje více než jakékoliv jiné médium. Jediné, co musíte udělat, je vytvořit mobilní aplikaci, která obsahuje informace, které hledají vaši uživatelé. To dává zákazníkům více možností při rozhodování o koupi výrobku. Také lepší služby se vždy promítnou do lepších tržeb. Personalizace znamená nabídnout uživatelům obsah, který je pro ně nejvíc relevantní na základě jejich zájmů, umístění nebo chování v aplikaci. S návrhem funkcí i marketingové strategie Vám rádi pomůžeme.

Za posledních několik desítek let, e-mail byl nejpoužívanější obchodní komunikační nástroj. Podniky ve velmi velké míře posílají e-maily (někteří takřka zahlcují) s cílem oslovit své zákazníky. Výsledkem je, že e-mail ztratil účinnost jakou měl; jeho poměr otevření a konverzí neustále klesá. No, není důvod k obavám. Pokud vstoupíte do světa push notifikací skrze mobilní aplikaci s AppElis.

Když jsou uživatelé opečováváni personalizovaným obsahem, mají větší šanci na konverzi. Oznámení jsou dvojího druhu: Push a in-app oznámení. Obě jsou zajímavé alternativy pro komunikaci s uživateli aplikací. Posílání rychlých, nerušivých oznámení pro uživatele je natolik efektivní, že to je jeden z hlavních důvodů, proč mnohé podniky chtějí vlastní mobilní aplikaci.

Navíc aplikace by měla umožnit sdílení do aplikací od Facebook po Twitter. Tento přístup se ukázal jako účinný při zvyšování zapojení zákazníků, pro opakované prodeje, pro udržení zájmu a zpeněžení. Dnes mají mobilní aplikace také možnosti sdílení, kde mohou uživatelé sdílet váš obsah se svými přáteli přes sociální sítě. Je to jako kdyby přítel ústně doporučoval službu nebo produkt co sám někde koupil. Studie ukazují, že doporučení a prodeje třetích stran patří  mezi nejcennější marketingové strategie.

 

7. SBĚR DAT V REÁLNÉM ČASE

Sběr dat o chování zákazníků a jejich analyzování je obvykle únavný proces. Nicméně, mobilní aplikace tento proces zjednodušují tím, že vám přinášejí data v reálném čase. Tyto údaje můžete použít pro lepší pochopení svých zákazníků a jejich preferencí a můžete taky vhodným způsobem provádět změny v aplikaci. Zároveň se ujistěte, že vaši zákazníci jsou si vědomi sběru dat a vysvětlete jejich používání pro zlepšení vaší aplikace. Tímto způsobem můžete získat jejich důvěru a poznat lépe své publikum.

Jsou desítky dalších důvodů pro vlastní aplikaci, stejně jako další funkce, o kterých se můžete dozvědět na našich stránkách. 

 

Zanechte komentář.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.