Nejsnadnější cesta k mobilní aplikaci
mobilni aplikace pro restaurace a kavarny

Restaurace, kavárny, bistra: Šetřete svým zákazníkům čas i nervy

Vlastníte restauraci, kavárnu, pizzerii nebo bistro a hledáte nové způsoby, jak sobě ulehčit práci a zákazníkům zprostředkovat lepší služby? Tak toto je článek přesně pro vás. 

Výhody vlastní mobilní aplikace jsme již sepsali v jednom z předchozích článků. V tomto článku se však dozvíte, jak může aplikace posunout na vyšší úroveň konkrétně váš byznys.

 

Kdo by nechtěl přijít a usednout k právě připravenému jídlu?

 

Ve službách a konkrétně v gastro oboru je velký prostor pro uplatnění mobilních aplikací. Nejen, že aplikace zákazníkovi poskytuje mnohem lepší zážitek z celé služby, ale zároveň i vám jako provozovatelům ulehčuje práci a pomáhá zvyšovat kapacity. Pojďme se podívat na konkrétní příklady.

 

Rezervace místa

Znáte to, restaurace je k prasknutí a vy nevíte, zda dřív obsluhovat zákazníky či vyřizovat žádosti o rezervace. A ve chvíli, kdy telefon zvedáte, jste ve stresu, takže váš hlas rozhodně nepůsobí důvěryhodným a profesionálním dojmem. Zákazník si toho všímá a návštěvu vašeho podniku si ještě během telefonátu rozmyslí.

Nezřídka se také stává, že ve shonu rezervaci špatně zapíšete a pak nemáte hosty kam usadit. A i když zrovna nemáte naspěch, občas se stane, že člověka po telefonu špatně slyšíte a dojde k nedorozumění.

 

rezervace v restauraci

Rezervační systém v rámci vlastní mobilní aplikace vám ušetří mnoho času, problémů a starostí. Prakticky se budou rezervace řešit samy. Zákazník se sám může podívat zda je v daný čas ještě volné místo, třeba u jeho oblíbeného stolu, a ušetříte si zdlouhavé hledání oboustranně vhodného řešení.

Usnadnit zákazníkovi cestu za vámi by měla být priorita. Když vás náhodou na telefonu nezastihne, je dost velká pravděpodobnost, že se ten den neukáže. A možná už nikdy. Navíc současná generace mladých lidí nerada telefonuje. Je zvyklá komunikovat online přes Messenger, WhatsApp či jiné aplikace a objednávat/rezervovat též online, pokud možno ze svého mobilu.

 

Objednávky online

Současný svět se zrychluje, někdy až nebezpečně. Upřímně ale, kdo má rád čekání? Pokud jdeme na několikachodovou luxusní večeři, nevadí nám strávit čas před prvním chodem povídáním nad sklenkou vína. Jsou však dny a podniky, kde bychom dali cokoliv za to, abychom mohli předběhnout tu nekonečně dlouhou řadu lidí před námi.

S mobilní aplikací svým zákazníkům významně ulevíte od bolesti a za šetření jejich času vás budou milovat. Umožněte jim objednat si své jídlo již po cestě k vám. Zákazník bude spokojený, že nemusel čekat a vám to uleví od stresu z neustále se prodlužující řady netrpělivých zákazníků během denní špičky.

Objednávky online vám též přinesou více stálých zákazníků. Čím jednodušší proces objednání bude, tím častěji budou u vás lidé nakupovat. Pro vaše zaměstnance pak získáte velmi přehledný nástroj k vyřizování objednávek a k rozvozu.

 

fronta v kavarne

 

Platby online

Kolikrát jste v restauraci sahali po platební kartě, ale dočkali jste se odmítnutí s odkazem na bankomat za rohem? Některé podniky se stále nezvládly přizpůsobit moderním technologiím, nemluvě o tom, že platba kartou už by měla být standardem.

Vždyť platbu online lze provést již během pár sekund z mobilního telefonu, který máme stále u sebe. Navíc, z psychologického hlediska je dokázané, že lidé mnohem snáze utrácejí, když peníze nemají reálně v ruce. Tak proč se stále bráníte online platbám?

 

Geolokace

O tom, jak fungují geolokační technologie jsme psali v tomto článku. Tato funkce najde největší uplatnění v případě, že máte více poboček. Ve chvíli, kdy se totiž zákazník pohybuje v blízkosti některé z nich, můžete ho přilákat automaticky zaslanou notifikací s poutavou zprávou.

Zároveň také můžete podpořit nákup zákazníků, kteří již do vašeho podniku vešli. To se hodí především v případě denních špiček, kdy přijde mnoho lidí najednou a zákazníci by tak mohli mít tendenci odcházet. Probuďte v nich chutě dřív, než si čekání rozmyslí anebo je rovnou odkažte na objednání v rámci aplikace!

 

 

Věrnostní programy

Věřte tomu nebo ne, ale lidé jsou hraví. Pokud je budete za nákupy odměňovat virtuálními body a následně například slevovými kupony, budou u vás nakupovat opakovaně. A to je přece vaším cílem.

Jaký systém odměňování vymyslíte, to je zcela na vás. Důležité je zůstat se zákazníkem v kontaktu a připomínat se mu. K tomu výborně slouží push-notifikace, ale vždy dávejte pozor na četnost. Mohlo by se stát, že uživatele budete svými sděleními spíše otravovat a aplikaci si odinstaluje.

 

Zde se podívejte, jak může vypadat návštěva vašeho zákazníka:

 

Provozujete e-shop a uvažujete o vlastní mobilní aplikaci? Ozvěte se nám a můžeme se pobavit o možnostech!

appelis vývoj mobilních aplikací

 

 

 

Komentování je ukončeno.