Nejsnadnější cesta k mobilní aplikaci

Funkce, co by měla mít mobilní aplikace v roce 2017

Svět se stává čím dál více závislý na chytrých telefonech. V App Store si můžete vybrat z více než 2 milionů mobilních aplikací. Eriscon očekává, že drtivá většina světové populace, bezmála 6,4 miliardy lidí, bude vlastnit smartphone do roku 2021.

Podniky, které se nenaskočily na vlnu digitálních technologií, skomírají. Podle Justina Smithe 62% všech uživatelů smartphonu uskutečnilo alespoň jeden online nákup v posledních 6 měsících. Tvrdí také, že 80% zákazníků používá své mobilní zařízení k vyhledání užitečných informací při nakupování v obchodě a že 10% všech maloobchodních zisků pochází z nákupu mobilními telefony.

Kamenné maloobchodní prodejny zažívají pokles prodejů kvůli rychlému růstu v online nakupování. Malé podniky pomalu mění svou prodejní a marketingovou strategii, aby se vyrovnaly s tímto přechodem. Ale ne všichni uspějí. Google říká, že 25% nainstalovaných aplikací není nikdy pravidelně užíváno. Nicméně každý kamenný obchod i eshop by měl mít v roce 2017 alespoň jednu vlastní aplikaci. Hlavním cílem aplikací je udržet si své uživatele a neustále je přetvářet v zákazníky.

mobilní aplikace funkce

Existuje několik funkcí běžných pro všechny firmy, které zajistí, že jejich aplikace bude fungovat dobře. Které funkce by tedy měla mít vaše mobilní aplikace aby splnila svůj cíl?

Geolokace

Geolokace je funkce, která se používá u zařízení s přístupem k internetu k nalezení tohoto zařízení. Pokud má váš eshop nebo kamenná prodejna v aplikaci vestavěnou funkci Geolocation, můžete vidět polohu svých zákazníků, kteří si stáhli a otevřeli vaši aplikaci na svých mobilních telefonech. To vám dává příležitost oslovit zákazníky s nabídkou slevy nebo jiných užitečných informací, kdykoli se nachází blízko jedné z vašich prodejen.

Představte si, že v jednom z vašich obchodů probíhá akce. V takovém případě můžete svým uživatelům poslat upozornění a dát jim instrukce k tomu, jak najít vás obchod. Samozřejmě můžete také segmentovat uživatele na základě jejich polohy, abyste zajistili, že každá skupina obdrží pouze informace relevantní pro tuto skupinu.

Umělá inteligence

Jedním z nejlepších způsobů, jak implementovat AI do vaší aplikace, je použití chatbota. Dobrý prodejní chatbot může vést jednoduché konverzace s uživatelem aplikace a poskytovat mu užitečné informace. Podle studie Business Insider je chatování druhou nejčastější aktivitou, kterou lidé na svých smartphonech každý den vyvíjí.

AI shromažďuje také údaje o aktivitě uživatele tak, aby vaše aplikace poskytovala personalizovaný zážitek. Funguje to jako Youtube, který doporučuje pouze videa, které se vám líbí. Pomocí údajů o každém zákazníkovi mu můžete zobrazovat pouze produkty, které jsou pro něj relevantní.

Oznámení/ Push Notification

Oznámení neboli Push notification je volitelná funkce, kterou si zákazníci vybírají při instalaci mobilní aplikace. Tato oznámení se používají v mobilních aplikacích pro informování zákazníků o nadcházejících událostech, zprávách nebo oznámeních o doručení produktu. Geolokace je zde velmi užitečná, protože můžete posílat oznámení pouze tehdy, když je zákazník tam kde má být. Personalizované push oznámení mohou zvýšit míru odpovědí až o 800% podle společnosti Leanplum. Navíc podle Localytics 50% lidí si myslí, že push-notifications jsou užitečné. Další studie ukazují, že přibližně 77% uživatelů chytrých telefonů tvrdí, že push oznámení včetně obsahu, jako jsou speciální zprávy o narozeninách, mají velmi pozitivní dopad na loajalitu svých značek. Nicméně byste nikdy neměli posílat příliš mnoho upozornění, protože potom se z nich stává spam.

Věrnostní program

Lidé milují, když můžou platit méně. Věrnostní program je taktika používaná většinou obchodů a eshopů, aby přilákali a udrželi více zákazníků. Zákazníci pak mohou získat širokou škálu odměn a služeb. Další výhodou je, že věrnostní program umožňuje snadné shromažďování údajů o chování zákazníka. 71% zákazníků se připojilo k věrnostním programům kvůli slevám a 63% se připojilo kvůli bezplatným odměnám, uvádí Oracle Hospitality. Tyto dvě odměny jsou mezi zákazníky nejoblíbenější, existují však i jiné odměny, jako například cashback.

věrnostní program funkce

Funkce analytika

Tato funkce je zásadní pro každou mobilní aplikaci. Pomáhá vám totiž zobrazit data o výkonu vaší aplikace. Nejdůležitější fakta, která musíte znát, jsou: počet stažení aplikace, počet aktivních uživatelů, způsob, jakým uživatelé komunikují s vaší aplikací, jaké funkce jsou nejoblíbenější a  které kanály generují nejvíce uživatelů.

Personalizace

Každý zákazník preferuje společnost, která nabízí personalizovaný přístup šitý na míru každému uživateli. Je tedy nutné pamatovat si jméno zákazníka a nabízet mu personalizované nabídky. Personalizace je v podstatě základem každé úspěšné webové stránky a mobilní aplikace. Přínosy personalizace jsou například zvýšená angažovanost a spokojenost zákazníků či zvýšení zisků.

Přihlášení pomocí sociálních médií

Nikdo nemá rád zakládání nového účtu a pamatování si nového heslo. Proto je nutné, aby se vaši zákazníci mohli přihlásit do aplikace prostřednictvím sociálních médií. Umožňuje jim snadný přístup k vaší službě bez jakékoli námahy. Když musí nový zákazník vyplnit všechny informace ručně, může ho to snadno odradit od vytvoření nového účtu. Přihlášení pomocí sociálních sítí jako Facebook a Twitter vám také umožňuje shromažďovat osobní údaje o potenciálních zákaznících. Zákazníci vždy souhlasí s podmínkami při přihlašování prostřednictvím své sociální sítě a vy tak o něm získáváte více informací. Také si ale uvědomte, že někteří lidé nemají rádi dávat firmám údaje o svém sociálním účtu.

Funkce tlačítka pro volání / e-mail

Další užitečnou funkcí je tlačítko pro kontaktování firmy. Lidé mají rádi rychlou komunikaci. Tato funkce poskytuje uživatelům snadný způsob, jak s vámi mluvit o vašem produktu nebo službě. To také dává příležitost vám udělat z tohoto uživatele svého zákazníka. Telefonické hovory mají totiž v průměru 30-50% konverzních poměrů, ve srovnání s prokliky, které mají pouze 1-2% konverze. Ale ne každý má rád volání cizím lidem, takže je třeba přidat i tlačítko pro email zprávu.

Systém zpětné vazby / Feedback

Jedním ze způsobů, jak vylepšit svou aplikaci, je získat od uživatelů zpětnou vazbu. Někteří lidé rádi říkají své názory a systém zpětné vazby jim dává tuto příležitost. Největší výhodou pro vás jsou důležité informace o vašich produktech a službách. Zpětná vazba zákazníků vám dává ty správné informace, pomocí kterých můžete zvýšit míru konverze.

Velmi doporučujeme, abyste všechny tyto funkce implementovali do své mobilní aplikace. AppElis řešení v sobě samozřejmě obsahuje všechny ….

Zanechte komentář.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.