Nejsnadnější cesta k mobilní aplikaci

Funkce mobilní aplikace: slevové kupony

První slevový kupon vydala Coca Cola už v roce 1887 a obchodníci kupony používají až dodnes, vyplatí se jim. Ať si to přiznáme či ne, jako nakupující jsme stále velmi silně cenově orientovaní a často se mezi dvěma produkty rozhodneme na základě ceny.

mobil screenshot kupon

 

Žijeme v době digitální a kupony, ostatně jako všechno, prošly velkou změnou. Z papírových kuponů, které jsme dostávali do svých poštovních schránek se staly kupony digitální, které nám chodí mailem.

Vývoj jde ale dál a firmy chtějí své nabídky ve formě kuponů dostat ke svým potenciálním zákazníkům rychleji a v tu nejvhodnější dobu. V tomto jim pak pomáhají právě mobilní aplikace.

Mnoho spotřebitelů nyní nakupuje pomocí mobilních zařízení. Podle výzkumu marketingové platformy Fluent se smartphony čím dál více používají k nákupu. Více než polovina (54 %) respondentů uvedla, že pro online nákupy nejvíce používají mobilní telefony. O něco více pak této možnosti využívají ženy.

 

 

Psychologie kuponů

Mnoho firem dokázalo prostřednictvím kuponů snížit počet tzv. opuštěných košíků neboli nedokončených nákupů. Zákazníka, který se dostal do poslední fáze nákupu a z nějakého důvodu ještě váhá, si můžete poskytnutím slevy udržet.

Okamžik, kdy dochází k platbě, je v celém procesu kritický a poskytnutím slevy svým zákazníkům podstatně ulevujete od „bolesti“

Některé studie poukazují až na absurditu spotřebitelského chování, když jde o kupony. Například v rámci průzkumu Psychology Today, bylo zjištěno, že zákazníci jsou ochotni zaplatit za zboží i více, než je obvyklá cena, jen proto, že mají k dispozici kupon. 

V průzkumu se jednalo konkrétně o řecký jogurt, který si zákazníci mohli jeden týden zakoupit se slevou za 4,29 dolarů a jiný týden za standartní cenu 3,99 dolarů. Překvapivě, lidé produkt kupovali více, když měli k dispozici slevový kupon!

 

V čem je kouzlo kuponu?

Kupon Media provedlo velmi rozsáhlý průzkum již v roce 2016 ze kterého vyplynulo, že:

  • 42 %  uživatelů mobilních telefonů použilo již někdy kupon,
  • 39 % zákazníků utratí více peněz, když obdrží personalizovaný kupon,
  • 60 % zákazníků by začalo používat mobilní platby, kdyby jim byly nabídnuty kupony.

 

„Zákazníci používají své mobilní telefony více, když nakupují a používání mobilních kuponů v důsledku toho pak roste“ říká Bill Ogle, ředitel Koupon Media.

 

Nejlepších výsledků dosáhnete, pokud budete kupony svým potenciálním zákazníkům posílat ve správnou chvíli. Jedná se o momenty, kdy je velmi pravděpodobné, že člověk nakoupí a kdy mu jen k nákupu dopomůžete. 

Kromě okamžiku, kdy je spotřebitel již v procesu nákupu, můžete využít i zasílání kuponu na základě polohy, kde se zrovna nachází. Ideální, například, zaslat poukaz na fyzický nákup, když se pohybuje v blízkosti vaší pobočky.

Čím blíže je spotřebitel od obchodu, tím vyšší je šance, že bude kupon použit. Pokud ho obdrží ve chvíli, kdy leží doma na gauči, pravděpodobnost, že ho půjde uplatnit je nízká.

S mobilní aplikací máte navíc velmi detailní informace o tom, co konkrétního uživatele zajímá. Co kupuje nejčastěji nebo naopak, co ho zajímá, ale ještě z nějakého důvodů nákup nerealizoval. Můžete mu pak posílat velmi personalizované slevové nabídky a podpořit ho v nákupu.

Možnost posílat slevové kupony mají naši klienti běžně ve svých mobilních aplikacích. Kontaktujte nás a zjistěte, jak by mohla vypadat ta vaše mobilní aplikace.

 

 

 

Komentování je ukončeno.