Nejsnadnější cesta k mobilní aplikaci

Funkce mobilních aplikací: rezervační systém

Ať už se jedná o rezervaci místa v restauraci, objednání termínu u doktora či zajednání místa na zajímavé přednášce, všechny tyto akce vykonáváme běžně a asi všichni víme, jak dlouho se dají takové věci odkládat. Jednoduše nikdy není ten správný čas zvednout telefon. A když už to uděláte, na druhém konci se vám jako naschvál neozývají.

Obvykle si na drobnosti jako je rezervace vzpomeneme, když se nám to nejméně hodí a pak to vypustíme z hlavy. Když se na to podíváme z druhé strany. Chcete, aby vaši zákazníci zapomněli, že si u vás chtěli vytvořit rezervaci? Nebo, co hůře, raději si to rozmysleli?

 

rezervace místa

 

Ještě donedávna bylo možné provést rezervaci buď online na webu nebo pouze telefonicky. Mobilní aplikace však podstatně mění celou situaci. Uvidíte, že aplikací s rezervačním systémem svým zákazníkům významně zjednodušíte život a na svou rezervaci už jen tak nezapomenou.

Rezervační systém je velmi specifická funkce, která se nehodí pro každý byznys. Pokud má ale u vás potenciál, rozhodně ji využijte.

Největší využití má rezervační systém pochopitelně ve službách. Nabízíte-li tedy služby v cestovním ruchu, gastro oboru, wellness, zdravotní péči apod., měli byste o mobilní aplikaci s rezervačním systémem začít reálně uvažovat.

Rezervační systém v mobilní aplikaci ušetří čas nejen vašim zákazníkům, ale i vám. Už vás během práce nebudou rušit telefony s žádostmi o rezervaci místa a všechny své rezervace budete moci kdykoli zkontrolovat ze svého mobilního telefonu.

Také se vyhnete problémům vznikajícím z nedorozumění. Kolikrát se stane, že člověka na druhém konci telefonu špatně slyšíte a rezervaci si zapíšete na jiný čas či den.

 

Propojení s ostatními funkcemi

Vaše mobilní aplikace musí být komplexní a obsahovat funkce, které se navzájem doplňují. Přemíra funkcí může vést k horší orientaci a uživatele spíše odradí.

Pokud hodláte do aplikace zapojit rezervační systém, určitě přemýšlejte, jak využijete například push notifikace, funkci geolokace nebo slevové kupony.

A v případě, že chcete jít ještě dál, můžete uvažovat o integraci platební brány do aplikace. Vaši zákazníci pak nebudou při návštěvě muset ani vytáhnout peněženku.

 

rezervační kalendář

Proč online rezervační systém nestačí?

Máte již zavedený rezervační systém na vašich webových stránkách a nevidíte v mobilní aplikaci smysl? Rozdíly mezi mobilní aplikací a mobilním webem jsme popsali v tomto článku. Pojďme si ale připomenout to nejdůležitější a možná změníte názor.

 

Aplikace je optimalizována pro dané zařízení a užívání je tak mnohem příjemnější

I když máte web optimalizovaný pro mobilní zařízení, ne vždycky se musí rezervační systém zobrazovat správně. A věřte, že po pár neúspěšných pokusech to člověk raději vzdá. Mobilní aplikace nabízí velký komfort při užívání, což povede k opakovaným rezervacím a návštěvám.

O uživateli aplikace získáte mnohem více dat, které pak můžete použít k marketingovým účelům

Mobilní aplikace umožňuje sbírat o uživateli mnohem více informací, než které získáte z webu. Ty pak můžete využít k detailněji cílené reklamě.

Aplikace pomáhá udržovat kontakt s uživatelem

Když už si člověk nainstaluje vaši aplikaci, chce ji používat dlouhodobě a chce, aby mu přinesla co největší užitek. Vaším úkolem je toto zajistit. Posílejte mu pravidelně (ale ne příliš často) personalizovaná upozornění a dejte mu najevo, že je pro vás důležitý. Díky aplikaci si tak může uživatel vytvořit poměrně silné pouto s vaší značkou.

Díky aplikaci můžete vytvořit mnohem sofistikovanější věrnostní program

Věrnostní programy jsou běžné a málokdo chce v dnešní době vytahovat věrnostní kartičky, když můžeme mít všechno na jedno kliknutí daleko.

 

Máte otázky ohledně mobilních aplikací? Zajímá vás, jak by mohla vypadat ta vaše? Napište nám!

 

Komentování je ukončeno.