Nejsnadnější cesta k mobilní aplikaci

E-shopy a obchody: Jak předběhnout konkurenci v roce 2019

Ve světovém měřítku jsme v minulém roce identifikovali několik výrazných trendů digitálního marketingu, mezi jinými, využívání umělé inteligence či rozšířené reality. Pro většinu firem jsou tyto trendy však vzdálenou budoucností. V tomto článku se dozvíte, co přinese v roce 2019 konkurenční výhodu vašemu obchodu či e-shopu.

Co říkají statistiky za poslední roky?

Podle průzkumu Clutch provedeného v USA téměř polovina malých firem v roce 2018 disponuje vlastní mobilní aplikací a pojem M-Commerce se stal běžně používaným. Toto označení vychází ze slova e-commerce a představuje nákupy realizované prostřednictvím mobilního zařízení.

Podle průzkumu Statista se podíl m-commerce na celkovém e-commerce v mnoha zemích přehoupl v roce 2018 přes polovinu. V několika státech světa jako je Japonsko nebo Švédsko se dokonce blíží 60 %.

S M-commerce souvisejí i mobilní platby, ty podle reportu Allied Market Research z roku 2017 vzrostou do 6ti let o 33,8%.

Počet uživatelů smartphonů v České republice, stejně jako ve světě, každým rokem roste. V roce 2017 to bylo 65 % populace. Lidí, kteří používají mobilní telefon k přístupu na internet minimálně stejně často jako používají počítač, je pak více jak polovina (53 %).

 rust m-commerce

Proč rostou mobilní nákupy?

Nakupovat lze odkudkoli – se stále dostupnějšími mobilními sítěmi 4G/LTE jsme online už téměř pořád.

Závislost na mobilních telefonech – mobil se stává prakticky součástí nás samotných, málokdy ho nemáme po ruce, 44 % Čechů kontroluje svůj chytrý telefon několikrát za hodinu.

Lepší zabezpečení – ačkoli stále mnoho zákazníků váhá při poskytování osobních údajů, zabezpečení mobilních plateb prošlo významným vývojem, na klidu zákazníkům přidává například biometrické ověření.

 

Klíčem jsou mileniálové

Tři ze čtyř mileniálů jsou online minimálně stejně často na mobilu jako na počítači a jsou zvyklí získat informace kdy chtějí a odkud chtějí. Mobilní telefony využívají prakticky pro všechno: sociální sítě, vyhledávání informací, sledování videí, orientace a nákupy .

Navíc bylo zjištěno, že většina malých podniků vlastněných mileniály (55%) má mobilní aplikaci, narozdíl od pouhých 13 % malých podniků vlastněných generací BabyBoomers.

Zatímco obchody a e-shopy v USA považují mobilní aplikace za standart, na který jsou jejich zákazníci zvyklí, v České republice si na tento trend teprve zvykáme. Ve Spojených státech již v roce 2016 více jak polovina malých firem počítala do budoucna s vlastní mobilní aplikací.

U nás je to zatím předností jen „velkých hráčů”. K nejznámějším obchodům, které disponují vlastní mobilní aplikací patří Lidl, Tesco, Globus, nebo Kaufland, mezi e-shopy se pak jedná například o Rohlik.cz, Alza.cz nebo Mall.cz. Doba se však posunula a mobilní appky nemusí být jen výsadou velkých firem.  

Možná si říkáte, že je to teprve nedávno, co jste spustili e-shop a přizpůsobili web pro mobilní zařízení. K čemu tedy mobilní aplikace? Pravděpodobně i z vlastních dat vidíte, že čím dál více zákazníků u vás nakupuje z mobilního telefonu. Pokud navíc víte, že mají zákazníci tendenci své objednávky pravidelně opakovat, není pochyb, že by ocenili možnost nakupovat přes aplikaci.

K čemu vám mobilní aplikace (ne)pomůže?

Poněkud překvapivé však je, že ve většině případů je hlavním důvodem pro pořízení aplikace získání nových zákazníků. To není podle expertů ten správný přístup. Lidé nechodí do app storu, aby hledali nové značky. Značku musejí znát, aby byli ochotni si její aplikaci stáhnout. Spíše je to tak nástroj pro udržení stávajících zákazníků (motivaci zákazníků k opakovaným nákupům), než pro akvizici nových.

Mobilní aplikace je tak především perfektním nástrojem k podpoře růstu tržeb. Pokud tedy máte fungující obchod či e-shop a hledáte nové způsoby, jak se rozvíjet, mobilní aplikace může být jednou z možných cest.

Mobilní aplikace pomáhá budovat loajalitu, posilovat značku, zlepšovat komunikaci se zákazníky a sbírat data, která pak můžete dále použít k tvorbě personalizované nabídky.

stálí zákazníci

Jak mobilní aplikaci získat?

Mobilní aplikace byly z důvodu vysokých počátečních nákladů dlouhou dobu cenově dostupné jen větším firmám. Velkým problémem byla též správa aplikace, která vyžadovala interního specialistu nebo vývojářskou firmu.

Start-up AppElis však přišel se zcela novým finančním modelem, který umožňuje pronajmout si mobilní aplikaci za měsíční poplatek. Pracuje tak s poskytnutím mobilní aplikace jako služby, čímž odpadají počáteční náklady na vývoj.

Jedná se však stále o kvalitní mobilní aplikace vyrobené na míru danému obchodu či e-shopu. Tajemství celého procesu vývoje tkví v jedinečné platformě díky níž je možné aplikaci vytvořit výjimečně rychle, a to už do jednoho měsíce.

 

appelis

Komentování je ukončeno.