Nejsnadnější cesta k mobilní aplikaci

Kolik stojí vývoj mobilní aplikace?

Čas, který lidé tráví používání mobilních aplikací každým rokem stoupá a důvodů proč mít vlastní mobilní aplikaci je opravdu hodně. Pokud jste již začali přemýšlet o tom, jak by mohla vypadat právě ta vaše, určitě jste narazili na otázku ceny za vývoj. Chcete-li si odpovědět na tuto otázku, pojďme se nejdříve podívat na faktory, které ovlivňují cenu aplikací.

 

Pro stanovení nákladů na vývoj nejdříve zvažte následující 3 aspekty:

  • Funkce (typ aplikace, integrace se vzdáleným datovým serverem, notifikace, geolokace, online platba, design, integrace třetích stran atd.)
  • Kdo ji vytvoří? (vývojářská agentura, freelancer, AppElis atd.)
  • Platforma (iOS vs. Android)

 

Zamyslete se nad funkčností a složitostí aplikace

 

Složitost aplikace je jedním z hlavních faktorů určujících cenu za vývoj. Pro představu malé srovnání.

Jednoduchá aplikace

Obsahuje základní funkce, prosté uživatelské rozhraní, katalog zboží/služeb, a také jednoduché vyhledávání.

Může se jednat o firemní katalog nebo-li aplikace se seznamem produktů/služeb obsahující slevy, notifikace, novinky a další základní funkce. Typickými zákazníky jsou restaurace, hotely, kadeřnictví a další.

Průměrná aplikace

Obsahuje více pokročilých funkcí, jako je vlastní uživatelské rozhraní na míru, rozšíření o tablety, online platby, integrace se sociálními médii a tak dále. Tyto funkce však často zvyšují náklady na vývoj aplikace.

Může se jednat o vnitropodnikovou/interní aplikaci. Aplikace pro společnosti a jejich distributory, obchodníky, zaměstnance pro lepší komunikaci mezi sebou, například o prodejích nebo novinkách. Typickými zákazníky jsou automobilky a jejich dealeři, realitní společnosti a další.

 

Složitá aplikace

Obsahuje většinu pokročilých funkcí, jako je zpracování audio a video souborů, synchronizace v reálném čase, na míru šité uživatelské rozhraní, geolokace, chat, integrace se službami třetích stran, komplexní backend s několika typy databází  atd.

Jedná se například o e-shop aplikace. Aplikace, která funguje stejně jako e-shop, s možností online plateb, širokým výběrem z katalogu, akcemi, notifikacemi a dalšími funkcemi. Nebo také mobilní hra. Jednodušší mobilní hra, která může dobře fungovat jako marketingový nástroj pro značky.

 

appelis mobilni aplikace jaguar

 

 

Cena za vývoj se také bude lišit podle toho, kdo pro vás bude aplikaci vytvářet.

Vývojářská agentura

Zaplatit si vývoj aplikace vývojářskou agenturou je asi nejběžnějším řešením. Získáte tým designérů, vývojářů a projektových manažerů, kteří všechnu práci udělají za vás, a vám tak odpadnou veškeré starosti.

Většina takových agentur má dost zkušeností na to, aby zvládla vyvinout i velmi složité mobilní aplikace. Nicméně, tento způsob vývoje je ze všech nejdražší. Také mějte na paměti, že kdykoliv v budoucnu budete potřebovat úpravy v aplikaci, musíte vždy znovu spolupracovat s vývojáři, kteří vaši aplikaci naprogramovali.

 

Nezávislý vývojář/Freelancer

Spolupráce s nezávislým programátorem je další populární způsob vývoje. Nejen že je tento způsob vývoje cenově dostupný ale pokud je vývojář velmi zkušený, je schopný vytvořit stejně kvalitní aplikace jako vývojářská agentura.

Najít spolehlivého a zkušeného freelancera může být složitější, nicméně existují platformy, které toto hledání ulehčují. Mezi jinými například upwork.com, freelancer.com nebo guru.com.

 

AppElis

Spolupráce s AppElis je velmi snadná. Na základě vašich požadavků vám do měsíce vytvoří mobilní aplikaci bez počátečních nákladů, pouze s měsíčním poplatkem za správu. To vše díky unikátní platformě, která umožňuje tvořit mobilní aplikace rychleji, ale bez ztráty na kvalitě.

 

 

A nezapomeňte na maintenance fee, neboli poplatek za správu aplikace.

 

Maintenance fee/Poplatek za správu

Stejně jako jakýkoliv jiný software, i mobilní aplikace se musí průběžně udržovat. Průměrné náklady na údržbu softwaru jsou zhruba 15 až 20% ceny za vývoj. Náklady na údržbu lze rozložit na náklady na hosting, monitoring, marketing, aktualizace a případně i licence za služby, které vývojář využívá pro údržbu mobilní aplikace.

Vývojářské agentury mají tendenci nastavit tyto poplatky za údržbu vysoko, aby si tak zajistily stálý měsíční příjem, aniž by pro něj musely moc pracovat. Samostatný programátor si tento poplatek účtuje většinou jednou ročně a bývá z pravidla mnohem nižší. AppElis si žádný maintenance fee neúčtuje, vše je zahrnuto v měsíčním paušálu.

 

Zanechte komentář.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.