Nejsnadnější cesta k mobilní aplikaci

Kupón skrz mobilní aplikaci může rozhodnout o nákupu

Spotřebitelské nákupní zvyklosti se zcela jistě změnily v průběhu let. Je stále více spotřebitelů cenově orientovaných a rozhodnou se koupit jednu značku na úkor jiného v případě, že mají k dispozici jakýsi slevový kupón či voucher. Je dokonce zaznamenáno, že v průměru spotřebitelé stráví 2 hodiny týdně věnované online lovu nejlepší nabídky.

V průměru v Americe kupónové a slevové aplikace dosahují o 30% více stažení než top 200 maloobchodních aplikací stažených návštěvníky iOS a Google Play. Ve skutečnosti tyto aplikace byly na druhém místě Peer-to-Peer tržiště pro tuto metriku.

Poskytují výhody jak v aplikacích tak i přímo v obchodech. Stejně tak jako napříč celou nákupní cestou od vyhledávání ke koupi, dokonce navíc i v po nákupu skrze loajalitu zákazníka po věrnostní programy. Obchodníci by se měli minimálně zaměřit na tyto aplikace pro inspiraci o bezchybné cestě vícekanálově cestě zákazníky. Případně se stát partnery těchto aplikací nebo začít vlastní obchodní strategii s mobilními kupóny. Můžete oslovit Appelis pro konzultaci Vašeho nápadu a pro návrh řešení.

kupon sleva notifikace mobilní aplikace funkce

KUPÓN SLEVA PROMO VOUCHER – JAK TO TEDY JE?

 • Bogo: “Buy one, get one” –  znamená, že když koupí jeden produkt, dostanete jeden zdarma (nebo někdy se slevou). Je to nejběžnější forma kupónu s potravinami a dalšími druhy výrobků, kde má smysl kupovat duplikáty.
 • B1G1: “Buy 1, get 1” – v podstatě znamená totéž jako Bogo.
 • B2G1: “Buy 2, get 1” – velmi podobný výše uvedeným, ale s podmínkou koupě 2 produktů k získání jednoho zdarma.
 • ECB: Jedná se o „Extra Bucks Care“, což je výraz používaný pro ukládání kreditu. Promo akce slibuje obchodní kredit (ECB) na nákup určitého produktů.
 • OYNO: „On your next order“, což znamená, že kupón nebo kredit se projeví až při příštím nákupu.
 • Stack / stacking: Praxe založená na kombinování všech variant kupónů a slev z obchodu, mobilních aplikací a internetových kuponů, s cílem získat co největší využití kanálů.
 • WYB: “When you buy” – Což platí pro určitý typ zboží, na nějž se vážě další sleva nebo dárek.

 ONLINE KUPÓN

 • Promo kód: Online verze tištěného kupnu. Kód, který zadáte na  webu či aplikaci obchodníka s cílem získat předpokládanou slevu.
 • Kupon kód: To znamená totéž jako promo kód.
 • Daily Deal Voucher: Americký Groupon velmi zpopularizoval tento styl kupónu. Jde o možnost si koupit poukaz s nastavenou hodnotou, kterou pak uplatníte při koupi. Například za 200 korun si koupíte slevu 50% v restauraci při utrátě 1000 korun nebo přímo to hodnotu použít při nákupu nad 1000 Kč.  Ve světě kupónu to bylo velmi ojedinělý, jelikož to vyžadovalo před nákup před budoucím nákupem.
 • Exkluzivně: Online kupóny nebo promo kódy, které můžete najít pouze na jednom místě.
 • IP: Toto je zkratka pro tisknutelné kupóny přes internet.
 • QR Code kupóny: Jedná o malý čárový kód typu box, který se objeví na tištěných materiálech. Z nich můžete použítím svého smartphone naskenovat a stáhnout si kupón nebo slevu. Platí to i naopak, že mobilní applikace Vám poskytne kupón ve formě QR, který si naskenuje obchodník.
 • GPS Kupóny : Je skvělá novinka založená na bázi lokace.  Umožňuje uživatelům, aby sbírali body nebo získávali kupóny tím, že se checkují (přihlásí) v daném místě. Takto můžete podpořit opakované návštěvy. Tím budovat loajalitu zákazníků, že nabízíte speciální nabídky pro zákazníky, kteří se vracejí často.

MOBILNÍ KUPÓN JE VYUŽIT AŽ 8 X ČASTĚJI NEŽ TIŠTĚNÝ

Jako jasný důkaz této revoluce si můžeme předložit výsledky výzkumu CodeBroker. Z této práce ve skutečnosti jasně vyplývá, jak mobilní kupóny vedou k hmatatelně vyšším konverzím na tržbu ve srovnání s papírovými kupóny.

Zde jsou některé hodnoty průměrných odkupů (návratu) kupónů:

 • v rozmezí 0,5% až 2% kuponů získaných z volně stojící tisku (USA);
 • kolem 2,7% pro e-mailové kupony dodávané desktop kanály (pevné počítače);
 • od 2% do 4% u kuponů zaslaných prostřednictvím e-mailu přistupovaných pomocí mobilního zařízení;
 • od 8% do 16% u kupónů zaslaných přes smartphone aplikace.

Počet uživatelů chytrých telefonů, které stahují kupóny vzrostl o 66% od roku 2012 a stále exponenciálně roste.

 • 33% Mileniálů, 25% Generace X a 17% Baby Boom generace použilo mobilní kupón v posledním roce (2017 PRRI)
 • 90% uživatelů mobilních zařízení má alespoň jeden kanál pro přístup k kuponům, propagačním akcím a slevám (CTA)
 • 50% z amerických spotřebitelů dotazovaných by chtělo přijímat okamžitě uplatnitelné slevy do svých telefonů pomocí push notifikací zatímco jsou v obchodě (MoodMedia)
 • 67% amerických spotřebitelů zkoumaných ve věkové kategorii 18-24, by rádo získalo okamžitě uplatnitelné slevy do svých telefonů, zatímco jsou v obchodě (MoodMedia)
 • 81% spotřebitelů používá svá mobilní zařízení při nakupování zboží v obchodech a 39% z nic by si stáhlo digitální kupony (ICSC)
 • 40% spotřebitelů používá své mobilní telefony v obchodech k přístupu nebo pro stažení digitálních kuponů (Retailponor)
 • 36% uživatelů kupónů začlo více využívat bezpapírových kuponů (Valassis)
 • 61% nakupujících používají chytrý telefon, aby ušetřili, z toho 87% rodičů (Valassis)
 • 32% spotřebitelů raději obdrží kupony přes přes chytrý telefon (Valassis)

Další impozantní statistiky mobilních kupónů zde.

kupóny akce mobilni marketing funkce

KUPÓNY V KAMPANI

Mobilní & Online kupóny: Uplatnění, věrnost & zapojení spotřebitelů 2015-2020 je report od Juniper, která uvádí, že 1,6 miliardy digitálních kupónů je připravena k dodání spotřebitelům prostřednictvím BLE (Bluetooth Low Energy) do roku 2020. To je jasným signálem, že se firmy začínají zaměřovat na proximity marketing.  Jsou motivováni vyšší úspěšností lokálně založených propagací a tudíž vyšším ziskem pro obchod. Až dosud bylo zasláno přes beacon technologie 11 miliónů digitálních kupónů do chytrých telefonů spotřebitelů.

Zasílání mobilních kupónů na určitém místě je ve skutečnosti skvělý způsob, jak oslovit a ovlivnit uživatele přímo při jejich nákupu nebo kdy se rozhodují o nákupu. Odeslání kuponu v blízkosti obchodu nebo přímo v prodejně ovlivní jejich splatnost (použítí). Čím blíže je uživatel do obchodu, odkud je kupón dodán, tím vyšší bude šance, že bude kupón použit. Když místo toho uživatel obdrží svůj kupón, zatímco sedí na gauči nebo stojí v metru, bude šance na využití dramaticky nižší.

Kupónové kampaně mohou být prospěšné malým i velkým značkám. Zakomponované s dobrým zákaznickým servisem, kvalitními produkty a silnou identitu značky, mohou skutečně odstartovat podnikání a pomoci rozvinout pravidelnou zákaznickou základnu. Více o mobilní kupónové strategie v článku zde.

 

Případové studie:

www.mobile-flow.com/case_bluesky.html

https://blog.passkit.com/the-power-of-push-and-forever-

digitaltrainingacademy.com/casestudies/2017/01/tesco_mobile_coupon_trials_pay_off_big_time.php

 

Zanechte komentář.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.