Nejsnadnější cesta k mobilní aplikaci

Mobilní aplikace nejen pro klienty, ale i pro zaměstnance

Mobilní aplikace firmám přinášejí nové možnosti komunikace se zákazníky, jsou výborným marketingovým nástrojem a pomáhají zvyšovat tržby. Málokdo, ale ví, že mobilní aplikace může ve firmě najít využití i jinde.

 

Práci můžete ulehčit i svým zaměstnancům

 

Pracujte odkudkoli

Mobilní aplikace může vašim zaměstnancům výrazně zjednodušit pracovní postupy a v závěru i celé procesy ve vaší firmě. Získají tím výborný nástroj, který jim pomůže lépe pracovat s informacemi.

Největším přínosem je bezesporu úspora času při každodenní pracovní činnosti. Mobilní aplikace poskytuje řešení na míru dané firmě a je tvořena na základě jejich potřeb. Zaměstnanci mají informace stále při sobě a to i v případě, že se pohybují mimo své trvalé pracoviště. 

A šetřit budete nejen čas, ale i peníze. Mobilní aplikace vám výrazně sníží náklady na tisk a administrativu.

 

pracující telefonující žena

 

K čemu může aplikace sloužit

Informace 

Aplikace může být zdrojem informací, který budou vaši zaměstnanci denně využívat. Budou si moci dohledat informace o produktech či užitečné instrukce a manuály. Aplikace také může ukazovat aktuální informace o prodaném zboží či uskutečněných objednávkách.

Objednávky/rezervace

Firemní aplikace může obsahovat celý objednávkový systém přímo napojený na sklad, takže zaměstnanci mohou na objednávky reagovat mnohem rychleji a zajistit tak rychlejší odeslání zboží. Ve službách pak najde své uplatnění rezervační systém, který ušetří čas strávený telefonickými objednávkami.

Komunikace

Vaše aplikace se také může stát výborným komunikačním nástrojem. Mohou ho využívat zaměstnanci jak ke komunikaci mezi sebou, tak při komunikaci se zákazníky. Kromě posílání zpráv je možné i sdílet dokumenty či plánovat společné schůzky apod. 

 

Tvorba vnitrofiremní aplikace

Pokud potřebujete mobilní aplikaci pro vaše zaměstnance, tak je třeba v první řadě myslet na její návrh, tak aby odpovídala vašim potřebám. Výrobu nechte na osvědčené firmě a finální podobu mobilní aplikace nezapomeňte otestovat.

Testování by přitom nemělo být jen na vás, ale také na vybraných zaměstnancích, kteří s mobilní aplikací přijdou do styku. Nikdo jiný než právě oni vám nedokáže přesně definovat potřeby, které by měla splňovat.

 

Nechte aplikace otestovat přímo vašimi zaměstnanci. Ti ji budou používat.

 

Mobilní aplikaci je po otestování potřeba zavést do praxe a to přímo v interním prostředí vaší firmy. Každému zaměstnanci umožněte tvorbu vlastního profilu a zpřístupněte mu informace, návody i další funkce, kterými by měla vaše aplikace disponovat.

Pokud je vaše mobilní aplikace již otestována a zařazena do kultury vaší společnosti, nezapomeňte ji udržovat aktuální. Vše přizpůsobte realitě a mobilní aplikaci i nadále rozvíjejte. Přidávejte nová data, nové informace a nové funkce, kterými aplikaci postupně dovedete k dokonalosti.

V neposlední řadě můžete nashromážděná data analyzovat a využít je ke zlepšení procesů ve vaší firmě a zvýšení efektivity práce.

 

Komentování je ukončeno.