Nejsnadnější cesta k mobilní aplikaci
starbucks případovka

Případovka: Starbucks mobilní aplikace

Podle průzkumu themanifest.com prováděného v USA, 50 % uživatelů chytrých telefonů tvrdí, že používá brandové aplikace s věrnostním programem. Nejoblíbenějším podnikem s vlastní aplikací mezi restauracemi a kavárnami je pak, dle výsledků průzkumu, jednoznačně Starbucks.

 

Čím si získal svou popularitu?

Loyalty apps nebo-li aplikace založené na věrnostním programu fungují na konceptu zvaném gamifikace. V podstatě to znamená, že zákazníkovi umožníte nakupovat hravou formou, čímž v něm probudíte větší zájem o vaše služby, a to dlouhodobě. Ve většině případů jde sbírání bodů, které jsou pak proměňovány v kredit na nákup, slevy či nějaké dárky. Samotná vidina kávy zdarma v budoucnosti zákazníka snadno motivuje k větší útratě nyní.

Mezi mobilními aplikacemi v gastro oboru v USA vede Starbucks se 48% podílem na trhu. Na dalších místech pak najdeme známé značky jako je Domino’s, Pizza Hut, McDonald’s, Panera Bread a Dunkin’ Donuts (The Manifest 2018, Consumer App Survey).

 

sturbucks mobile app

 

Co tedy Starbucks appka vlastně umí?

Mezi základní funkce aplikace patří přístup ke Starbucks Reward účtu, kde můžete sledovat nasbírané body a zobrazovat dostupné kupony s odměnami. Můžete zde registrovat svou Starbucks Card nebo vytvořit novou. Funkcí, kterou zákazníci velmi oceňují je pak platba přes mobilní telefon a v neposlední řadě vyhledávání nejbližších kaváren.

Uživatelům v USA pak aplikace nabízí i další zajímavé funkce jako jsou například objednávky předem bez čekání ve frontě, možnost poslat dárek nebo zanechat spropitné baristovi.

Starbucks také navázal zajímavá partnerství, která přináší jeho zákazníků další výhody. Jedním z nich je partnerství se Spotify, které zákazníkům umožňuje zjistit jméno písně, která hraje v kavárně a následně ji zdarma přidat do svého playlistu na Spotify. Mezi další významné spojence pak patří například Lyft nebo Visa.

 

Tajemství úspěchu

Bez dobře fungující mobilní aplikace by samotný věrnostní systém neměl takový efekt. Ten pak společně s dalšími funkcemi poskytuje velmi pohodlný způsob nákupu a udržuje zákazníky neustále v kontaktu se značkou.

Starbucks rozpoznal poměrně brzy potenciál mobilních aplikací pro business a již v roce 2009 zavedl možnost platit pomocí mobilní appky v 16 svých prodejnách a po úspěchu tuto možnost rozšířil na všechny. V současné době je s více než 23 miliony uživatelů platební systém Starbucks tím nejrozšířenějším v USA a předběhl i Apple Pay a Google Pay (eMarketer.com).

 

starbucks pay emarketer

 

Podle appsamurai.com je nutné hledat příčiny úspěchu i v důsledné marketingové strategii, a to především ve využívání omnichannel marketingu. Důmyslné propojení všech kanálů a synchronizace informací výrazně přispívá k pozitivní zákaznické zkušenosti. Stejně tak důležité je i využívání geolokace a personifikace nabídek na základě shromážděných informací o zákazníkovi.

 

V České republice není aplikace tolik využívána jako ve Spojených státech a tudíž ani neobsahuje všechny výše zmíněné funkce. Obecně bychom tu mezi kavárnami a restauracemi (kromě McDonald’s) těžko hledali „hráče” s tak promyšleným systémem placení a odměňování pomocí mobilní aplikace. Přemýšlíme tak, kdo této příležitosti využije jako první… 🙂

 

Komentování je ukončeno.