Nejsnadnější cesta k mobilní aplikaci

Funkce mobilní aplikace: sdílení přes sociální sítě

Sociální sítě se staly nedílnou součástí našich životů. Trávíme na nich i hodiny denně, sdílíme naše názory, pocity, zajímavé informace, fotografie či videa. Jak ale využít potenciál sociálních sítí pokud podnikáte a máte vlastní mobilní aplikaci?

ikony sociální média

Žijeme online

Sociálních sítí, které se formovaly převážně na přelomu tisíciletí, můžeme na našem internetu najít mraky. Těmi nejúspěšnějšími ze všech je Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest, Snapchat či LinkedIn. Můžeme ovšem najít i ty méně známé, kterými je již dnes skomírající Myspace ale také Líbimseti.cz z Česka či Vk.com, která je nejpopulárnější platformou v Rusku.

Každá ze sociálních sítí má trochu jiný účel a je používána jinou skupinou lidí. Jako máte Facebook na chat, sdílení fotografií i zážitků, tak existuje také LinkedIn, který je zaměřený na profesní část, kariéru atd. Twitter mají pak nejčastěji političtí činitelé, kteří se vyjadřují prostřednictvím něj k příslušné situaci a Pinterest je pak zaměřený zase na sdílení fotografií.

facebook on smartphone

Před tím než se zaměříme na samotné sdílení přes sociální sítě, je pro firmu nutné si ujasnit, které sociální sítě bude využívat, a na kterých bude své zprávy sdílet. Nejčastěji firmy využívají Facebook, jelikož se jedná o sociální síť s nejvíce uživateli, nicméně pro každý produkt či službu se hodí něco jiného a platí to i v případě sociálních sítí.

 

Lehké, ale důležité řešení

Pokud jako firma již máte vybranou sociální síť, můžete do své mobilní aplikace vložit funkci pro sdílení. Sdílení informací či různých souborů pak probíhá jednoduchým kliknutím na tlačítko, které se v mobilní aplikaci nachází a které je nejčastěji v barvách brandu dané sociální sítě. Skrz tlačítko dojde k propojení uživatelova social network účtu a firemní mobilní aplikace. Vše se děje v řádech vteřin a výsledkem je přidání dané informace, souboru na profil uživatele. Velice snadné, že?

Jaký užitek z této technologie mají ovšem firmy? Mobilní aplikace, které mají uživatelé po celém světě nainstalované ve svých chytrých telefonech, jsou zdrojem velkého množství informací, fotografií nebo i článků, které poskytujete právě vy jako společnost. Díky funkci sdílení přes sociální sítě si můžete být jisti, že se dané informace nedostanou pouze k uživatelům vaší mobilní aplikace, ale i mnohem dál, protože právě vaši uživatelé budou tyto informace sdílet na svých profilech.

 

Díky funkci sdílení se vámi poskytnuté informace dostanou mnohem dál, než jen k uživateli vaší aplikace.

 

Jedna perlička navíc

Nejenom Facebook ale i jiné sociální sítě se začínají pomalu přeorientovávat na uživatele místo na společnosti. Na Facebooku máte možnost své příspěvky propagovat a tím zvýšit dosah u uživatelů, kterým se váš příspěvek zobrazí.

Postupem času, jak se Facebook vyvíjel, docházelo k omezování tohoto dosahu a inzerované firmy musely na sociálních sítích vynakládat daleko více finančních prostředků, aby měly co možná největší dosah svých příspěvků.

Toto omezení vzniklo z upřednostňování uživatelů, kteří svým příspěvkem mají dnes poměrově daleko větší dosah než společnosti. Svým sdílením z vaší aplikace tedy nedávají vědět pouze o sobě, o svých názorech či zážitcích, ale dávají vědět také o vašich službách nebo produktech.

 

 

 

Komentování je ukončeno.