Nejsnadnější cesta k mobilní aplikaci

Last minute předvánoční tipy jak zvýšit tržby

Listopad a prosinec jsou každoročně měsíce velkých nákupů a obchody se na ně připravují dlouho dopředu. Pokud jste ještě vaši vánoční marketingovou kampaň nespustili, je nejvyšší čas. Následující tipy vám pomohou v případě, že vše řešíte za pět minut dvanáct.

 

Buďte připraveni a mějte plán

Plánování je základem všeho, a v marketingu to platí obzvláště. Pokud věnujete dostatek času přípravě, bude pro vás celé předvánoční období mnohem snadněji zvládnutelné.

Kdy tedy začít? Většina vánočních kampaní začíná v listopadu a podle výzkumu to tak i lidem vyhovuje. Vaše příprava by však měla začít s předstihem.

V případě, že jste ji tento rok podcenili, zkuste si aspoň nyní najít čas a vše promyslet. Zaměřte se na problémy, které se objevily minulá léta a popřemýšlejte, jak by se jim dalo vyhnout.

Vytvořte si časový plán, definujte si termíny. Deadline je v případě Vánoc jasně daný a není čas na posouvání.

 

Vystupte z davu

Lidé budou v předvánočním shonu zavaleni reklamou a nabídkami, snažte se být tedy něčím výjimeční. Dejte s kolegy hlavy dohromady a vytvořte speciální nabídku, které jednoduše nepůjde odolat. Získáte tím konkurenční výhodu, která se vám v tomto období bude obzvláště hodit.

A pozor, speciální nabídka nemusí vždy nutně znamenat slevu. Může to být i služba navíc či nějaký malý dárek. 

 

Pracujte s obsahem

Nenabízejte svým potenciálním zákazníkům jen produkty, ukažte jim řešení jejich problému. Víte, že hledají ty perfektní dárky pro své nejbližší. Vytvořte obsah, kde jim ukážete, pro koho je váš produkt určený.

Pomozte jim s výběrem. Můžete vytvořit manuál, jak vybrat tu správnou velikost, tvar, barvu… Nebo jim rovnou nabídněte konzultaci, pokud je to ve vašich silách.

Nezapomeňte také převléknout vaši značku do vánočního designu. Stejně tak jako byste dekorovali vaši prodejnu za účelem navození příjemné vánoční atmosféry, můžete „vyzdobit“ svůj online obchod.

Od webové stránky, přes obal produktu až po vaši mobilní aplikaci, všude tam můžete přidat vánoční prvky. Pěkný vánoční design produktu se také může stát vaší konkurenční výhodou. A pokud se zabýváte službami, určitě myslete i na vánoční dárkové poukazy.

 

Používejte informace k remarketingu

Pokud remarketing běžně nepoužíváte, teď je ten nejvyšší čas, abyste začali. Lidé budou hledat dárky v mnoha obchodech a vy přece chcete, aby nakoupili právě u vás.

Typický zákazník prohledává mnoho obchodů najednou, porovnává a do toho řeší i jiné věci. Často se tak stane, že nákup nedokončí těsně před potvrzením objednávky.

Naštěstí díky správně cílené reklamě se mu můžete připomenout a dovést ho zpátky k objednávce. 

 

Nákupy s mobilem v ruce

Mobilní marketing a především m-commerce (nakupování z mobilního zařízení) stále nabývá na významu. Očekává se, že v roce 2021 bude m-commerce představovat více jak polovinu veškerých nákupů online.

Mít v dnešní době web přizpůsobený pro mobilní zařízení se tak stává samozřejmostí. S mobilní aplikací se však posunete ještě dál. Nákupní aplikace jsou dokonce nejrychleji rostoucím segmentem v rámci mobilních aplikací.

Pokud již mobilní aplikaci vlastníte, využijte všech jejich benefitů. Předvánoční období je nejlepší čas pro spuštění reklamy na stáhnutí aplikace. Lidé se chystají na nakupování a chtějí si ho co nejvíce zjednodušit a urychlit. Pro stáhnutí vaší mobilní aplikace tak budou mít mnohem větší motivaci.

V App Store a na Google Play můžete vyzkoušet různé způsoby prezentace vaší aplikace. Předvánoční období přímo vyzývá k experimentům, zkuste například přidat vánoční prvky do ikony vaší appky. Aplikací rychle přibývá a je třeba mezi ostatními vyniknout! Pro tyto účely doporučujeme využít i možnosti A/B testování.

Jakmile si zákazník aplikaci stáhne, ujistěte se, že s ním udržujete pravidelně komunikaci prostřednictvím zasílaných push notifikací

Mobilní aplikace vám umožní perfektně poznat uživatele/zákazníka. Vyhrajte si s notifikacemi a zasílejte mu relevantní nabídky na základě dat, které o něm máte. O tom, že slevové kupony na lidi fungují jsme psali v jednom z předchozích článků, o Vánocích to ale bude platit dvojnásob.

 

Zajímá vás, jak můžete snadno a rychle získat vlastní mobilní aplikaci?

 

appelis

Komentování je ukončeno.